Aktualności

Hiszpański rynek nieruchomości w drugiej połowie 2018 roku

2018-08-30 | tagi:

Hiszpański rynek nieruchomości mieszkalnych prze do przodu pełną parą. Po kryzysie nie ma już śladu, a liczba transakcji i wzrost cen na przestrzeni dwóch ostatnich lat świadczą o tym, że mamy do czynienia z ustabilizowanym trendem.

Szacuje się, że w 2018 roku dokona się 526 tys. transakcji, co daje 9,3% wzrost w porównaniu do 2017 roku, w którym takich transakcji było 481 tys. Średnia cena nieruchomości wzrośnie o 6,1%, ale ciągle za nieruchomość trzeba zapłacić średnio o 27% mniej niż w czasie szczytu cenowego w 2007 roku. To pokazuje, że Ci którzy mają chęć zainwestować teraz, ciągle wybiorą dobry moment cyklu koniunkturalnego.

Hiszpańskie banki również dostrzegają zmiany zachodzące na rynku, dlatego uzyskanie kredytu czy atrakcyjniejszej wyceny nieruchomości staje się łatwiejsze. Oczywiście po kryzysie wprowadzono wiele zabezpieczeń w tym względzie, dlatego dzisiaj uzyskanie finansowania nowych przedsięwzięć deweloperskich jest obwarowane wieloma kryteriami, co ma zapewnić większą transparentność rynku i zapobiegać nadpodaży nieruchomości z rynku pierwotnego.

W Hiszpanii widać nie tylko coraz większe zainteresowanie ze strony indywidualnych nabywców, ale również ze strony dużych graczy na rynku nieruchomości. Wg sondażu Knight Frank przeprowadzonego wśród największych funduszy, Hiszpania wskazywana jest przez 20% z nich jako najlepsze miejsce do inwestycji w tym momencie. Daje jej to drugie miejsce w Europie, zaraz po Niemczech.

Jeśli chciałbyś zainwestować w Hiszpanii przed dalszym nieuniknionym wzrostem cen i cieszyć się sporą aprecjacją ceny swojej nieruchomości, to skontaktuj się z nami już dzisiaj. Swobodnie porozmawiamy na temat inwestycji, która byłaby dla Ciebie najodpowiedniejsza.

TAGI

ANKIETA

Wypełnij poniższą ankietę. Pozwoli to nam poznać Twoje preferencje i dobrać odpowiednie oferty.

Skontaktuj się

Newsletter

WARTA TOWER • ul. Chmielna 85/87 • Wejście nr 3, I piętro • 00-805 Warszawa • +48 796 046 026 • info@mdproperties.pl

Godziny otwarcia biura: Poniedziałek – Piątek 10.00 – 18.00

Prosimy o wcześniejsze umówienie wizyty, gdyż nasi pracownicy mogą być na spotkaniach poza biurem.

Copyright © 2017 MD PROPERTIES | PROJEKT: EADESIGN.PL