Aktualności

Domy opieki dla osób starszych, jako alternatywny sposób inwestowania w nieruchomości.

2018-01-31 | tagi: Wielka Brytania Inwestycja Rynek Ceny Zakup

Narody europejskie starzeją się w sposób zastraszający. Jednym z krajów, który również boryka się z tym problemem jest Wielka Brytania. Już teraz na opiekę nad osobami starszymi wydaje się 14,5 miliarda funtów rocznie, z czego znaczna większość pochodzi ze źródeł publicznych. Ta liczba będzie znacząco rosła, gdyż szacuję się, że po roku 2050, aż 25% społeczeństwa brytyjskiego będzie miało powyżej 65 lat, a w sumie 8 milionów osób przekroczy wiek 80 lat.

Z racji tych trendów rząd brytyjski przeznacza 3,8 miliarda funtów rocznie, aby we współpracy z lokalnymi władzami wypracować system i stworzyć infrastrukturę przygotowaną na przyjęcie tak ogromnej liczby osób wymagającej stałej opieki.

Część z firm działających w tym sektorze otwiera w pełni prywatne domy opieki, część wchodzi w partnerstwa prywatno-publiczne na terenach, na których zapotrzebowanie na tego typu infrastrukturę jest największe.

Już dzisiaj brytyjski rynek zauważył, że nawet w tym momencie w wielu miejscach zapotrzebowanie na łóżka w tego typu placówkach, znacznie przekracza ich podaż. Dlatego też, aby bardziej efektywnie i szybciej odpowiedzieć na zapotrzebowanie, stworzono produkt dla inwestorów indywidualnych, którzy mogą zaangażować się w projekt uzasadniony biznesowo, ale i bardzo potrzebny ze społecznego punktu widzenia.

MD Properties umożliwia swoim klientom nabycie pokoju w tego typu placówce, a następnie podpisanie 10 – letniego kontraktu z zaufanym operatorem, który gwarantuje zwroty na poziomie 10% netto rocznie.

TAGI

ANKIETA

Wypełnij poniższą ankietę. Pozwoli to nam poznać Twoje preferencje i dobrać odpowiednie oferty.

Skontaktuj się

Newsletter

WARTA TOWER • ul. Chmielna 85/87 • Wejście nr 3, I piętro • 00-805 Warszawa • +48 796 046 026 • info@mdproperties.pl

Godziny otwarcia biura: Poniedziałek – Piątek 10.00 – 18.00

Prosimy o wcześniejsze umówienie wizyty, gdyż nasi pracownicy mogą być na spotkaniach poza biurem.

Copyright © 2017 MD PROPERTIES | PROJEKT: EADESIGN.PL