Aktualności

Jakie są dodatkowe zalety nabycia nieruchomości w Portugalii?

2018-01-31 | tagi: Portugalia Rynek Prawo

W MD Properties patrzymy na naszych klientów w sposób całościowy. Oczywistym jest, że staramy się zapewnić im dostęp do portfolio nieruchomości, które reprezentuje sobą solidną wartość i jest w stanie generować możliwie wysokie stopy zwrotu. Poza podstawą naszej działalności, zawsze staramy się również zaoferować pewnego rodzaju wartość dodaną, która opiera się na zapewnieniu dostępu do możliwie najlepszych rozwiązań podatkowych, tych dotyczących dziedziczenia, czy w przypadku klientów spoza Unii Europejskiej, zapewnieniu pozwolenia na pobyt.

Duża część nieruchomości, które oferujemy znajduje się w Portugalii. Tamtejszy rząd chcąc wspomóc rynek nieruchomości wprowadził kilka rozwiązań, które w znaczny sposób przyczyniły się do tego, że dzisiaj ten kraj jest na prostej ścieżce do ponownego wzrostu cen, a ilość niesprzedanych nieruchomości kurczy się w szybkim tempie. Mimo, że portugalski system podatkowy nie wydaje się atrakcyjny na pierwszy rzut oka, to w rzeczywistości ten kraj stał się jednym z europejskich rajów podatkowych. Te opcje, z których może skorzystać każdy nabywca domu lub mieszkania w tym kraju, to:

 

  • Aplikowanie o status niezamieszkującego rezydenta podatkowego – możliwe to jest, gdy na dzień 31 grudnia posiada się nieruchomość mieszkalną w Portugalii. Nie jest koniecznym zamieszkiwanie tam przynajmniej 183 dni w roku. Status ten umożliwia brak opodatkowania w kraju dochodu pochodzącego spoza Portugalii. W przypadku źródeł krajowych jest to liniowa stawka 20%. Jest to rozwiązanie doskonałe dla osób, które myślą o otrzymaniu lub przekazaniu sporej darowizny lub ich dochód pochodzi z krajów o wysokich stawkach podatku dochodowego (Francja, kraje Skandynawskie itp.) lub chciałyby przesunąć część środków z kont w rajach podatkowych.

 

  • Brak podatku od spadków i darowizn dla małżonka, dzieci i rodziców

 

  • Obniżony VAT (6%, zamiast 23%) na prace budowlane związane z renowacją budynków w historycznych częściach miasta, co wydatnie sprzyja korzystnym cenom tychże nieruchomości

 

  • Możliwość aplikowania o odstępstwo od rocznego podatku kadastralnego na 5 lat, w przypadku zakupu odrestaurowanej nieruchomości w historycznej części miasta.

 

  • Możliwość aplikowania o pozwolenie na pobyt w przypadku obywateli pochodzących spoza Unii Europejskiej – możliwe po zakupie nieruchomości o wartości przewyższającej 500 000 Euro. Aplikant i jego rodzina mogą liczyć na pięcioletnie pozwolenie na pobyt, po którym mogą je przedłużyć na czas nieokreślony, a następnie po szóstym roku uzyskać obywatelstwo Portugalii. To prawo ściągnęło niemal 1,5 miliarda euro inwestycji w nieruchomości, ze strony obywateli Chin (prawie 2000 aplikantów), Rosji, Brazylii, Angoli i Libanu.

 

TAGI

ANKIETA

Wypełnij poniższą ankietę. Pozwoli to nam poznać Twoje preferencje i dobrać odpowiednie oferty.

Skontaktuj się

Newsletter

WARTA TOWER • ul. Chmielna 85/87 • Wejście nr 3, I piętro • 00-805 Warszawa • +48 796 046 026 • info@mdproperties.pl

Godziny otwarcia biura: Poniedziałek – Piątek 10.00 – 18.00

Prosimy o wcześniejsze umówienie wizyty, gdyż nasi pracownicy mogą być na spotkaniach poza biurem.

Copyright © 2017 MD PROPERTIES | PROJEKT: EADESIGN.PL