Aktualności

Dlaczego warto inwestować na rynku mieszkań studenckich w Liverpoolu?

2018-01-31 | tagi: Wielka Brytania ZakupInwestycja Apartamenty Prawo Rynek

Cała Wielka Brytania, a szczególnie Liverpool przeżywa prawdziwy boom w kwestii wzrostu liczby studentów zagranicznych na tamtejszych uniwersytetach. Bezpieczne szacunki mówią o tym, że ich liczba jeszcze wzrośnie w ciągu najbliższych pięciu lat o 15-20%. W samym Liverpoolu studenci zagraniczni stanowią ok. 18% ogólnej liczby studentów pięciu Liverpoolskich uniwersytetów.

W tej chwili ogólna liczba dziennych studentów w Liverpoolu to wg raportu Knight Frank 42 800 osób, a liczba aplikacji na uniwersytety rośnie w tempie 11% rocznie. Wraz ze wzrostem wymagań dotyczących jakości zakwaterowania dzisiejszych studentów, przyrost miejsc, które mogliby wynająć jest zdecydowanie zbyt wolny.

W tej chwili uniwersytety w 29 swoich akademikach oferują ok. 9 720 miejsc. Prywatne akademiki i domy studenckie to następne 8 170 miejsc. Jak jasno wynika z rachunku zapotrzebowanie na studenckie kwatery nie jest pokryte przez ich podaż nawet w 50%. Na rynku brakuje szczególnie tych miejsc, które są zaprojektowane z przeznaczeniem dla studentów i oprócz centralnej lokalizacji, oferują im całą masę dodatkowych udogodnień, jak pralnie, sprzątanie, czytelnie, biura pod start-up itp.

W tej chwili rada miasta starając odpowiedzieć na zapotrzebowanie na nowe miejsca wydała pozwolenia na budowę przez prywatnych inwestorów kolejnych 35 akademików, które w sumie dostarczą 3 600 miejsc. Tylko część z nich położona jest w centralnej części miasta i zapewnia potencjalnym inwestorom rzeczywistą wartość i zwroty na poziomie 8-10% netto.

Już dzisiaj można nabyć kawalerkę lub tzw. Student’s pod (pokój + łazienka) od 50 000 funtów, dokładnie wyczuwając moment w którym znajduje się rynek, i w którym można zakupić naprawdę wartościowy produkt, który będzie przynosił zadowalające zwroty przez lata.

W tym miejscu warto wspomnieć, jakimi dodatkowymi przywilejami mogą cieszyć się inwestorzy w Wielkiej Brytanii:

- Brak opłaty skarbowej, jeśli inwestycja nie przekracza 125 000 funtów

- 10 500 funtów kwoty wolnej od podatku od dochodów z wynajmu

- 10 500 funtów kwoty wolnej od podatku od zysków kapitałowych

- stabilny i przewidywalny system prawny oraz szereg bezpieczników, które gwarantują niezachwiany dochód z wynajmu

TAGI

ANKIETA

Wypełnij poniższą ankietę. Pozwoli to nam poznać Twoje preferencje i dobrać odpowiednie oferty.

Skontaktuj się

Newsletter

WARTA TOWER • ul. Chmielna 85/87 • Wejście nr 3, I piętro • 00-805 Warszawa • +48 796 046 026 • info@mdproperties.pl

Godziny otwarcia biura: Poniedziałek – Piątek 10.00 – 18.00

Prosimy o wcześniejsze umówienie wizyty, gdyż nasi pracownicy mogą być na spotkaniach poza biurem.

Copyright © 2017 MD PROPERTIES | PROJEKT: EADESIGN.PL