Aktualności

Czego uczą nas kryzysy takie jak ten związany z COVID – 19?

2020-03-25 | tagi:

Wszyscy mamy świadomość, że kryzysy ekonomiczne, militarne, humanitarne, epidemiologiczne kiedyś nastąpią, ale zawsze wydaje nam się, że nie będzie to jeszcze teraz. Przełomowym momentem jest sytuacja, w której znajdujemy się w samym środku zawirowań.

Banałem wydaje się stwierdzenie, że trzeba być na wszelkie kryzysy przygotowanym i zabezpieczyć się odpowiednio wcześnie. Obecna sytuacja pokazuje jednak, że w dzisiejszym świecie sami musimy zadbać o ekonomiczne i fizyczne bezpieczeństwo swoich rodzin.

Następstwem epidemii COVID – 19 będą poważne problemy ekonomiczne, społeczne i kto wie, czy nie militarne. Jako MD Properties nie chcemy bawić się w futurologów, ani Was straszyć. Pracując jednak na co dzień z wieloma inwestorami, którzy są właścicielami lub menedżerami dużych firm słyszymy argumenty, które przemawiają za inwestycjami w nieruchomości poza granicami Polski. Zrozumiałym jest, że w normalnych warunkach pędzimy za sytuacją, w której nieruchomość będzie dla nas generowała maksymalne profity. Jednak czasami warto również spojrzeć na nieruchomość zagranicą jako przyczółek, który pomoże nam przetrwać ciężkie czasy. Mimo, że nie ma w tej chwili praktycznie kraju, który nie został dotknięty epidemią, to warto rozważyć opcje, jakie oferują poszczególne państwa dla właścicieli nieruchomości. Poniżej znajdziecie kilka przykładów:

 

  • Kryzysy Militarne – na terenie Portugalii nie prowadzono działań zbrojnych od XVI w., Hiszpania też pozostaje poza sferą militarną w większości wojen. W obu krajach możemy zamieszkiwać jako obywatele UE. W przypadku wystąpienia Polski z UE na podstawie aktualnego prawa, każdy posiadacz nieruchomości o wartości powyżej 500 tys. euro ma prawo ubiegać się o prawo pobytu i uzyskuje je niemal automatycznie

 

  • Kryzysy polityczne i np. konieczność emigracjiW Gruzji każdy posiadacz nieruchomości o wartości co najmniej 100 tys. USD automatycznie może otrzymać czasowe pozwolenie na pobyt. W przypadku inwestycji 300 tys. USD jest to bezterminowe pozwolenie na pobyt. Na Cyprze inwestując 2 mln euro w nieruchomości można otrzymać paszport w ciągu ok. 6 miesięcy.

 

  • Kryzys natury medycznej/epidemiologicznej – W St. Kitts & Nevis możliwe jest otrzymanie paszportu w przypadku zakupu nieruchomości za przynajmniej 200 tys. USD. Mała populacja (50 tys.) i jedno lotnisko zapewniają niemal pełną izolację wyspy. Znajduje się tam filia Uniwersytetu Medycznego z Portland. Nie ma tam do dzisiaj ani jednego przypadku COVID – 19.  Paszport St. Kitts uprawnia do wjazdu bez wizy do 152 krajów świata (w tym do USA).

Mimo obecnego kryzysu w Hiszpanii trzeba zwrócić uwagę na to, że dotknął on głównie osoby starsze. Hiszpania ma czwartą najdłuższą przewidywalną długość życia na świece – prawie 10 lat dłuższą niż Polska. Jej system opieki zdrowotnej uznawany jest za szósty najlepszy na świece. W konstytucji zapisana jest darmowa opieka medyczna – również dla obywateli UE.

Prawo pobytu lub paszport w zamian za inwestycję w nieruchomości oferują również Bahamy, Andorra, Kostaryka, Grecja, Irlandia, Panama, Zjednoczone Emiraty Arabskie.

   

 

TAGI

ANKIETA

Wypełnij poniższą ankietę. Pozwoli to nam poznać Twoje preferencje i dobrać odpowiednie oferty.

Skontaktuj się

Newsletter

WARTA TOWER • ul. Chmielna 85/87 • Wejście nr 3, I piętro • 00-805 Warszawa • +48 796 046 026 • info@mdproperties.pl

Godziny otwarcia biura: Poniedziałek – Piątek 10.00 – 18.00

Prosimy o wcześniejsze umówienie wizyty, gdyż nasi pracownicy mogą być na spotkaniach poza biurem.

Copyright © 2017 MD PROPERTIES | PROJEKT: EADESIGN.PL