Aktualności

Pies i kot w Hiszpanii. Jakie obowiązki masz względem hiszpańskiego prawa?

2020-01-29 | tagi:

Pies i kot w Hiszpanii. Jakie obowiązki masz względem hiszpańskiego prawa?

Większość zapisów dotyczących trzymania swoich pupili w domu zawartych jest w Ley de Propiedad Horizontal. Ten akt normuje obowiązki lokatorów nieruchomości względem siebie i wspólnoty mieszkańców. Ten tam zapis, że nie można zakłócać spokoju, bądź narażać np. na choroby innych właścicieli nieruchomości.

Podstawowym dokumentem, którego należy zajrzeć jest statut i regulamin wspólnoty mieszkańców. W większości przypadków wspólnoty nie regulują pobytu zwierząt w apartamencie, ale zdarzają się takie, które tego zabraniają. Najczęściej w statutach jest zapis, że właściciel zobowiązany jest do sprzątania po swoim pupilu oraz odpowiada za ewentualnie wyrządzone przez niego szkody.

W Hiszpanii szczepienia zwierząt domowych są obowiązkowe. W przypadku psów wszystkie po 3 miesiącu muszą przejść procedurę szczepienia. Jeśli to nie ma miejsca, to właścicielowi grozi kara. Jest to kontrolowane za pomocą Registro de Animales de Compañía. Jest to rejestr, w którym musi widnieć każde zwierzę domowe. Musi ono posiadać numer identyfikacyjny i mieć wydaną kartę zdrowia. Rejestracji dokonuje się w urzędzie gminy. Na żądanie władz należy okazać dokument rejestracji w ciągu maksymalnie 10 dni. Jeśli zwierzę przyjechało z nami z Polski mamy maksymalnie 6 miesięcy na rejestrację.

TAGI

ANKIETA

Wypełnij poniższą ankietę. Pozwoli to nam poznać Twoje preferencje i dobrać odpowiednie oferty.

Skontaktuj się

Newsletter

WARTA TOWER • ul. Chmielna 85/87 • Wejście nr 3, I piętro • 00-805 Warszawa • +48 796 046 026 • info@mdproperties.pl

Godziny otwarcia biura: Poniedziałek – Piątek 10.00 – 18.00

Prosimy o wcześniejsze umówienie wizyty, gdyż nasi pracownicy mogą być na spotkaniach poza biurem.

Copyright © 2017 MD PROPERTIES | PROJEKT: EADESIGN.PL