Aktualności

Gdzie kupić apartament w Hiszpanii?

2020-01-15 | tagi:

Zdając sobie sprawę z tego, że każdy ma nieco inny gust i bierze pod uwagę inne czynniki przy wyborze nieruchomości w Hiszpanii, chcielibyśmy nieco usystematyzować informacje, mogą Wam pomóc w wyborze wymarzonego domu lub apartamentu.

W naszej opinii przy podejmowaniu decyzji warto wziąć następujące czynniki:

  • Łatwość dotarcia do nieruchomości – bliskość lotniska

  • Ważne dla was udogodnienia – pola golfowe, kluby polo, ośrodki narciarskie etc.

  • Spektrum dostępnych zajęć i atrakcji poza plażą – miasta i miejsca warte odwiedzenia, restauracje, kluby, szlaki górskie, ścieżki rowerowe etc.

  • Jeśli nieruchomość ma być wynajmowana – regulacje dotyczące najmu krótkoterminowego i liczba oraz profil potencjalnych najemców

  • Płynność lokalnego rynku – w przypadku, jeśli chcecie zbyć nieruchomość w przyszłości

  • Architektura – każdy z regionów ma swój specyficzny styl i rodzaj preferowanych projektów

  • Walory estetyczne i kulturowe – tutaj w pełni musicie się zdać na własny gustJ

Poniżej znajdziecie krótką charakterystykę regionów, które obsługuje MD Properties biorąc pod uwagę powyższe punkty:

1) Costa del Sol (lotnisko Malaga lub Gibraltar) – na lotnisko w Maladze można się dostać bezpośrednio w Warszawy, Wrocławia, Krakowa i Berlina. Costa del Sol znane jest z ogromnej ilości pól golfowych, najlepszego w Europie klubu polo w Sotogrande oraz możliwości jazdy na nartach na stokach Sierra Nevada. W zasięgu jednodniowej wycieczki jest Sevilla, Grenada, Cordoba, Gibraltar czy Afryka Północna.

Ogromną zaletą Costa del Sol jest całoroczność. 90% sklepów, restauracji etc. otwarta jest 12 miesięcy w roku.

Lokalny rynek najmu jest uregulowany, a zdobycie licencji turystycznej na najem jest bardzo łatwe. Turyści głównie pochodzą z Wielkiej Brytanii, krajów Skandynawskich, Francji, Belgii, Włoch i szukają na wynajem nieruchomości o podwyższonym standardzie.

Costa del Sol charakteryzuje się najciekawszymi architektonicznie projektami apartamentowymi. Zabudowa jest stosunkowo niska, a ukształtowanie terenu (górzyste) sprzyja pięknym widokom. Jest to miejsce idealne dla osób szukających apartamentów w wysokim standardzie, w kompleksach zaprojektowanych przez najlepszych architektów. Jest to również doskonała lokalizacja dla osób szukających prywatnych, dużych działek na wzgórzach pod budowę własnej willi.

2) Południowe Costa Blanca (lotnisko Alicante) – na lotnisko w Alicante można się dostać bezpośrednio z Warszawy, Wrocławia, Krakowa i Poznania. Południowe Costa Blanca znane jest raczej z płaskiego krajobrazu oraz piaszczystych plaż. Jest tutaj sporo pól golfowych, plaż wyznaczonych do Kitesurfingu. Lokalny rynek najmu, póki co nie jest uregulowany i nie jest wymagana licencja turystyczna, co może w niedługim czasie się zmienić. Główne nacje odwiedzające ten region to Brytyjczycy, Rosjanie, Belgowie i Niemcy.  Południowe Costa Blanca charakteryzuje się największym zagęszczeniem nieruchomości posiadanych przez nierezydentów i nieruchomości na wynajem.

Jest to miejsce dla osób, które szukają taniego apartamentu z rynku wtórnego lub pierwotnego lub małej budżetowej willi. Oczywiście pojawiają się projekty o podwyższonym standardzie, ale w zdecydowanie mniejszej ilości i innego typu niż na Costa del Sol.

3) Północne Costa Blanca (lotnisko Alicante lub Valencia) - na lotnisko w Alicante można się dostać bezpośrednio z Warszawy, Wrocławia, Krakowa i Poznania. Północne Costa Blanca znane jest z górzystego krajobrazu z mnóstwem klifów. Jest tutaj stosunkowo mniej dużych, piaszczystych plaż. W okolicy jest wiele atrakcji do odwiedzenia oraz parki narodowe. Lokalny rynek najmu, póki co nie jest uregulowany i nie jest wymagana licencja turystyczna, co może w niedługim czasie się zmienić. Główne nacje odwiedzające ten region to Brytyjczycy, Rosjanie, Belgowie i Niemcy.  Północne Costa Blanca charakteryzuje się dwoma typami dominujących nieruchomości: apartamenty w stosunkowo wysokich budynkach (głównie w Benidorm) oraz średnie i duże wille (głównie w okolicach Moraira). Jest to doskonałe miejsce dla osób, którym marzy się willa na klifie.

TAGI

ANKIETA

Wypełnij poniższą ankietę. Pozwoli to nam poznać Twoje preferencje i dobrać odpowiednie oferty.

Skontaktuj się

Newsletter

WARTA TOWER • ul. Chmielna 85/87 • Wejście nr 3, I piętro • 00-805 Warszawa • +48 796 046 026 • info@mdproperties.pl

Godziny otwarcia biura: Poniedziałek – Piątek 10.00 – 18.00

Prosimy o wcześniejsze umówienie wizyty, gdyż nasi pracownicy mogą być na spotkaniach poza biurem.

Copyright © 2017 MD PROPERTIES | PROJEKT: EADESIGN.PL