Aktualności

Jakie nacje kupują nieruchomości w Portugalii?

2019-11-26 | tagi:

Badanie przeprowadzone przez APEMIP (Office of Association of Professionals and Real Estate Agencies in Portugal) stawia Francuzów na czele listy nacji kupujących nieruchomości w Portugalii. Badanie, które dotyczyło 2018 r., pokazało spore zmiany na rynku, który przez ostatnie kilka lat zdominowany był przez chińskich i brytyjskich kupujących.

Zagraniczne inwestycje w nieruchomości stanowią bardzo znaczący procent wszystkich transakcji na rynku.  Prawie 20% nieruchomości znajduje nabywców zagranicznych. Co warto wspomnieć liczba transakcji w 2018 roku znacznie wzrosła względem poprzednich lat, co oznacza, że aktywność lokalnych nabywców również idzie do góry.

Trzy ulubione regiony dla inwestorów zagranicznych w Portugalii to Lizbona, Porto i oczywiście Algarve. Wydaje się, że zarówno Francuzi, jak i Brytyjczycy preferują region Algarve, zarówno jako miejsce zakupów nieruchomości, jak i wakacji. Z drugiej strony Chińczycy wydają się preferować stolicę.

Transakcje przeprowadzane z udziałem Francuzów i Chińczyków w samej tylko Lizbonie osiągnęły poziom prawie 2 mld euro w 2018 roku.

Rozkład procentowy wśród obcokrajowców, którzy kupują domy w Portugalii, wskazuje również na znaczną obecność Brazylijczyków i Belgów. Rozkład ten szacuje, że w 2018 r. 26% międzynarodowych nabywców nieruchomości w Portugalii było Francuzami; 19% to Brytyjczycy; 13% to Chińczycy, 8% pochodziło z Brazylii, a 5% z Belgii.

W sumie zakupów w Portugalii dokonało 43 nacje. Wzrost sprzedaży nieruchomości cudzoziemcom nastąpił również w wyniku działań podjętych w celu ułatwienia legalizacji pobytu, w szczególności tzw. „złotych wiz” oraz ulg podatkowych związanych z zakupem domu przez cudzoziemca w Portugali.

TAGI

ANKIETA

Wypełnij poniższą ankietę. Pozwoli to nam poznać Twoje preferencje i dobrać odpowiednie oferty.

Skontaktuj się

Newsletter

WARTA TOWER • ul. Chmielna 85/87 • Wejście nr 3, I piętro • 00-805 Warszawa • +48 796 046 026 • info@mdproperties.pl

Godziny otwarcia biura: Poniedziałek – Piątek 10.00 – 18.00

Prosimy o wcześniejsze umówienie wizyty, gdyż nasi pracownicy mogą być na spotkaniach poza biurem.

Copyright © 2017 MD PROPERTIES | PROJEKT: EADESIGN.PL