Aktualności

Dlaczego ceny nieruchomości w różnych rejonach Costa del Sol różnią się tak znacząco?

2019-09-16 | tagi:

Nie od dzisiaj wiadomo, że najważniejszym czynnikiem kształtującym cenę nieruchomości jest jej lokalizacja. Oczywiście inne czynniki takie jakie pobliska infrastruktura, jakość kompleksu, w którym się znajduje, czy stan samej nieruchomości również mają znaczenie. Wybierając nieruchomość do zakupu na konkretnym rynku trzeba poznać pewne jego niuanse, czyli czynniki które kształtują ceny i popyt w danych miejscach. Odwiedzając Costa del Sol z naszymi klientami tłumaczymy im, dlaczego nieruchomości w konkretnych jego rejonach mają takie, a nie inne ceny. Zasadniczo Costa del Sol można podzielić na kilka rejonów, które charakteryzują się podobnymi poziomami cen za m2:

Malaga

Największe miasto tego regionu, w którym znajduje się lotnisko obsługujące Costa del Sol. Jest to miasto, w którym popyt na nieruchomości kreowany jest przez lokalnych nabywców. Ceny w najlepszych lokalizacjach są porównywalne do tych w Marbelli. Jest to miejsce, które warto rozważyć, jeśli myślisz o zakupie czysto inwestycyjnym. Apartamenty w pobliżu starego miasta mają świetne obłożenie w najmie krótkoterminowym.

Torremolinos

Jest to miejsce, które w znacznej większości jest sypialnią Malagi. Ceny nieruchomości w części miasta położonej w wyższej części są bardzo niskie, ale mieszkają tutaj głównie osoby zarabiające najmniej i na co dzień pracujące w Maladze i okolicznych miastach. Teren przy plaży w tej chwili mocno ewoluuje i pojawiły się tam dwa bardzo luksusowe projekty, które z całą pewnością odmienią nadmorską część Torremolinos.

Benalmadena – Fuengirola

To rejon popularny głównie wśród samym Hiszpanów kupujących tam drugie domy. Jednak coraz więcej nabywców pochodzi z zagranicy. W tym rejonie zaczynają pojawiać się nowe projekty, które są stosunkowo drogie. Wynika to z tego, że jest on już dość gęsto zabudowany i ceny działek są stosunkowo drogie. Cieszy on się popularnością również dlatego, że do Fuengiroli dojeżdża kolejka z lotniska i centrum Malagi. Większość nowych projektów w tym regionie to cena: 2800 – 4000 euro/m2

La Cala de Mijas

Jest to region bardzo popularny wśród brytyjskich golfistów i to oni kreują popyt. W nadmorskiej części Mijas nie ma już działek pod budowę nowych projektów. W tej chwili rozwój miasteczka następuje na wzgórzach za drogą A7. Powstaje tam kilka dużych projektów apartamentowych ze średnią ceną ok. 3500 euro/m2.

Marbella – Puerto Banus

Zdecydowanie najdroższa część Costa del Sol. Marbella i Puerto Banus korzystają ze swojej reputacji wśród najbardziej majętnych. To oraz brak ziemi pod budowę nowych projektów powoduje, że średnie ceny za m2 są zdecydowanie najwyższe na Costa del Sol. Powodem wzrostu cen są też dochodzenia dotyczące korupcji w urzędzie miasta, które spowodowały niezwykłe opóźnienia w wydawaniu pozwoleń na budowę i pozwoleń na użytkowanie. W tej chwili w Marbelli czeka się średnio ok. 15 miesięcy na wydanie pozwolenia na budowę willi i ok. 12 miesięcy na pozwolenie na użytkowanie. Co powoduje, że budowa takiej samej willi np. w Esteponie może trwać 2 lata krócej. Średnia cena w nowych projektach apartamentowych: 5500 – 9000 euro/m2.

Estepona

Jest to miejsce, które cieszy się opinią najbardziej sprawnego samorządu lokalnego, który najlepiej dba o rozwój miasta. Rzeczywiście widać to po czystych ulicach i zadbanych ogrodach. Centrum Estepony jest gęsto zabudowane, ale bardzo prężnie rozwijają się dwie nowe dzielnice mieszkalne. Jedna na wzgórzu otaczającym centrum miasta, a druga w okolicach hotelu Kempinski. Estepona otoczona jest też doskonałymi działkami pod wille. Cena nowych apartamentów: 2600 – 3800 euro/m2.

Casares – Manilva

W naszej opinii jest to najciekawszy obszar Costa del Sol z największym potencjałem wzrostu na przyszłość. Ciągle deweloperzy mogą tu znaleźć działki na projekty z pięknymi widokami na morze. Nowe kompleksy są zdecydowanie najciekawsze architektonicznie i mają najlepszą infrastrukturę. Ten rejon też cechuje się świetnym potencjałem wzrostu cen w przyszłości. Ten obszar ma też zdecydowanie najszersze piaszczyste plaże w tym rejonie Hiszpanii. Ceny nowych apartamentów: 1900 – 2800 euro/m2.

TAGI

ANKIETA

Wypełnij poniższą ankietę. Pozwoli to nam poznać Twoje preferencje i dobrać odpowiednie oferty.

Skontaktuj się

Newsletter

WARTA TOWER • ul. Chmielna 85/87 • Wejście nr 3, I piętro • 00-805 Warszawa • +48 796 046 026 • info@mdproperties.pl

Godziny otwarcia biura: Poniedziałek – Piątek 10.00 – 18.00

Prosimy o wcześniejsze umówienie wizyty, gdyż nasi pracownicy mogą być na spotkaniach poza biurem.

Copyright © 2017 MD PROPERTIES | PROJEKT: EADESIGN.PL