Aktualności

Jak wygląda proces zakupu nieruchomości z MD Properties?

2019-09-09 | tagi:

Wielu z Was ciekawych jest jak wygląda proces zakupu nieruchomości w Hiszpanii z MD Properties. Chcemy, żeby sposób naszego działania był jasny i przejrzysty, dlatego dzielimy się dzisiaj w Wami tym, jak prowadzimy Was przez przyjmeną procedurę zakupu nieruchomości na południu Europy. 

ETAP 1 - Określenie Waszych potrzeb

Podczas spotkania w naszym biurze lub telefonicznie wprowadzamy Was w przebieg samego procesu zakupu. Tłumaczymy specyfikę hiszpańskiego rynku jako takiego oraz odrębności rynków poszczególnych regionów. Analizujemy dokładnie jaki typ nieruchomości odpowiada Waszym wymaganiom. W tym celu pytamy Was:

 • W jakim celu nabywacie nieruchomość? Czy jest to inwestycja czy drugi dom?

Jeśli jest to zakup inwestycyjny na wynajem krótkoterminowy, to możemy wskazać Wam miejsca gdzie uzyskanie licencji na najem jest najłatwiejsze. Jeśli jest to drugi dom to wskazujemy miasteczka, które oferują lepsze ceny i są wolne od setek tysięcy turystów - życie tam jest zdecydowanie przyjemniejsze.

 • Co w otoczeniu nieruchomości jest dla Was kluczowe?

Wśród klientów mamy golfistów, kitesurferów, surferów, żeglarzy, rajdowców, osoby z dziećmi w wieku szkolnym, dla których ważna jest obecność szkoły międzynarowej itp. Wiemy, że bliskość kluczowej infrastruktury do realizowania Waszych pasji jest bardzo ważna.

 • Jakim budżetem dysponujecie? Czy możemy pomóc w uzyskaniu finansowania na zakup?

Naszym nadrzędnym celem jest oferowanie najlepszej wartości w określonym budżecie. Doradzimy Wam, w jakich miejscach można znaleźć nieruchomości z największym potencjałem. Wytłumaczymy Wam dlaczego pozornie podobne nieruchomości mogą znacząco różnić się ceną. Pomożemy Wam uzyskać finansowanie za zakup w hiszpańskim banku.

 • Jak formalnie chcecie nabyć nieruchomość?

Dla naszych klientów jesteśmy w stanie przeanalizować każdą możliwość. W grę wchodzą zakupy na spółkę, fundację, osobę prywatną etc. Analizujemy sytuację rozdzielności majątkowej i rezydencji podatkowej. Analizujemy sytuację pod kątem przyszłych darowizn i spadku.

 • Kiedy będziecie gotowi na zakup?

Umieszczenie procesu zakupowego w czasie pozwoli go dokładnie zaplanować oraz da Wam dostęp do najnowszych projektów, czasami przed tym jak oficjalnie pojawią się na rynku. 

ETAP 2 - Wizyta w Hiszpanii lub Portugalii

Ustalamy konkretny termin, w którym możemy się spotkać w Hiszpanii lub Portugalii. Zazwyczaj inspekcje trwają 2 - 4 dni. Podczas inspekcji:

 • Odbieramy was z lotniska, zawozimy do hotelu. Po wizycie również odwieziemy Was na lotnisko.

 • Podczas pierwszych dwóch dni zazwyczaj odwiedzamy 4 - 8 nieruchomości, które dla Was preselekcjonowaliśmy. W projektach, które przypadną Wam do gustu wybieramy 1-2 apartamenty, które najlepiej pasują do Waszych wymagań i budżetu. Dostajecie wszelkie niezbędne informacje na temat tych nieruchomości (plany, koszty utrzymania, terminy zapłaty, oddania etc.)

 • Na wasze życzenie ustalamy spotkanie z agencją zajmującą się najmem krótkoterminowym, firmami ogrodniczymi, szkołami etc. Podczas tych spotkań możecie otrzymać informacje z pierwszej ręki.

 • Jeśli zdecydujecie się na zakup to ostatni dzień zazwyczaj poświęcamy na wizytę w banku w celu otwarcia konta i wizytę u notariusza w celu podpisania upoważnienia do działania w procesie zakupu nieruchomości dla prawnika, z którym współpracujemy. To upoważnienie niezwykle ułatwia proces zakupu. Nie musicie się pojawiać w Hiszpanii przy okazji wszelkich formalności. Następnym razem możecie przyjechać dopiero, kiedy nieruchomość będzie już gotowa do przyjęcia Was, jako właścicieli.

Jeśli podczas wizyty nie zdecydujecie się na konkretną nieruchomość, to po podpisaniu upoważnienia możecie ją wybrać już po powrocie do Polski. Istnieje też możliwość podpisania upoważnienia przed polskim notariuszem, a następnie jego legalizacji i wysyłki do Hiszpanii.

ETAP 3 - Po zakupie nieruchomości

Pomagamy Wam w zaaranżowaniu wszystkiego, co niezbędne do tego, aby zamieszkać lub wynająć mieszkanie:

 • Rejestrujemy media na wasze imię i nazwisko. W Hiszpanii może być to dość problemowy i długotrwały proces dla osób, które nie wiedzą jak działa system.

 • Na wasze życzenie aranżujemy w banku bezpośrednie obciążenia opłat za media, do wspólnoty i podatków z waszego konta. W ten sposób nie musicie sobie zaprzątać głowy wszystkimi rachunkami.

 • Kontaktujemy Was z ekipami remontowymi, jeśli chcecie zrobić jakieś zmiany w mieszkaniu. Aranżujemy kontakt z dekoratorami wnętrz i firmami meblarskimi.

 • Jeśli chcecie wynająć swoje mieszkanie skierujemy Was do najlepszych agencji zajmujących się najmem krótkoterminowym. Pracujemy tylko z największymi, którzy maja odpowiednie umiejętności, skalę i zasoby do tego, aby zapewnić dobre obłożenie waszej nieruchomości.

 • Kontaktujemy Was z naszymi partnerskimi biurami księgowymi, tak aby rozliczanie się z dochodów z najmu w Hiszpanii odbyło się w bezproblemowy sposób.

 

TAGI

ANKIETA

Wypełnij poniższą ankietę. Pozwoli to nam poznać Twoje preferencje i dobrać odpowiednie oferty.

Skontaktuj się

Newsletter

WARTA TOWER • ul. Chmielna 85/87 • Wejście nr 3, I piętro • 00-805 Warszawa • +48 796 046 026 • info@mdproperties.pl

Godziny otwarcia biura: Poniedziałek – Piątek 10.00 – 18.00

Prosimy o wcześniejsze umówienie wizyty, gdyż nasi pracownicy mogą być na spotkaniach poza biurem.

Copyright © 2017 MD PROPERTIES | PROJEKT: EADESIGN.PL